Pomyśl jak chciałabyś wyglądać

Jeśli rozważasz zmianę swojego wyglądu pozwól że zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie. Możemy spełnić Twoje pragnienie posiadania wymarzonych piersi.

Zaplanuj swoją podróż

Tylko najbardziej doświadczeni specjaliści stosują metodę augmentacja podmięśniowej przez pachę. Dzięki niej zyskasz piękne piersi bez skazy. W klinice Timeless specjalizujemy się w tej metodzie augmentacji, dr Janusz Jaworowski jest jednym z największych specjalistów w Polsce. Do augmentacji wykorzystujemy sprawdzone implanty Motiva o różnej wielkości, kształcie i elastyczności.

Zrób pierwszy krok

Podczas konsultacji z doświadczonym chirurgiem, dr Jaworowskim, dowiesz się w jaki sposób urzeczywistnisz swoje marzenia. Wybierzesz odpowiedni rozmiar i kształt Twoich piersi. Swoją decyzję będziesz mogła oprzeć na naszej wiedzy i doświadczeniu w tworzeniu piękna.

Proces augmentacji

Implant zostanie wprowadzony przez bardzo małe nacięcie, za pomocą specjalnego lejka - tuby. Tą drogą, można dyskretnie umieścić wkładkę pod mięśniem lub pod gruczołem. Stosowanie metod podmięśniowych ma wiele zalet – daje naturalne wrażenie dotyku, pozwala uzyskać idealny wygląd piersi.

Ostatni etap

W klinice timeless zapewniamy komfortową opiekę dostosowaną do Twoich potrzeb. Implanty, które stosujemy, objęte są gwarancją i posiadają unikalną technologię Q -Inside, która daje pacjentowi oraz lekarzowi możliwość dostępu do informacji identyfikujących implant. Jest to nieinwazyjna weryfikacja danych specyficznych dla implantów, która zapewnia pacjentom zwiększone poczucie bezpieczeństwa.

Ważne informacje

Przed operacją powiększania piersi lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Ważny jest więc otwarty, szczery dialog dotyczący oczekiwań, co do wyglądu i rozmiaru piersi. Istotny jest także właściwy i dokładny pomiar w celu odpowiedniego dobrania implantów oraz określenia pożądanego estetycznego rezultatu. Implanty Motiva Matrix składają się z materiału wypełniającego – żelu o miękkiej, stabilnej formie oraz z silikonowej powłoki, specjalnie zaprojektowanej tak, by zwiększyć ich trwałość.

Powiększanie piersi jest powszechną procedurą, dlatego podobnie jak przy innych operacjach należy zawsze omówić potencjalne zagrożenia z chirurgiem. Podczas zabiegu nie odczuwa się żadnego bólu, ponieważ stosowane jest znieczulenie ogólne. Lekarz wykonuje cięcia, wytwarzając w tkance piersiowej specjalną kieszeń, w której umieszczany jest implant. Po umieszczeniu implantu cięcie jest zszywane.

Obejrzyj film o zabiegu
 • Powiększenie piersi za pomocą implantów
 • Orientacyjny czas trwania zabiegu 1,5-2h
 • Rodzaj znieczulenia ogólne
 • Pobyt w klinice do następnego dnia
 • Badania przed zabiegiem
 • grupa krwi ( zaświadczenie z laboratorium )
 • morfologia, OB
 • elektrolity w surowicy krwi: Na, K, Mg, Cl
 • INR, APTT
 • poziom glukozy ( na czczo )
 • EKG z opisem
 • oznaczenie antygenu HBs lub szczepienie p / WZW B lub oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw WZW B w przypadku szczepienia w przeszłości – powyżej 5 lat
 • oznaczenie poziomu przeciwciał anty-HCV
 • inne badania w przypadku istnienia chorób towarzyszących
 • USG piersi z opisem
 • mammografia z opisem (od 40. roku życia)

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

 • Częste pytania:

Istnieje szeroki wybór metod powiększania lub remodelingu kobiecej piersi. Wśród licznych podziałów tych metod jednym z ważniejszych jest pochodzenie materiału zwiększającego objętość piersi – naturalny lub sztuczny. Do naturalnych „surowców”, które zwiększają objętość biustu należą: własny tłuszcz (pobrany podczas liposukcji) oraz kwas hialuronowy. Powiększanie polega na wstrzyknięciu tłuszczu lub kwasu hialuronowego do tkanki podskórnej piersi. Wadą tej metody może być nietrwały lub za mały efekt. Dodatkowo w rekonstrukcji piersi wykorzystuje się przeniesienie tkanek z innych okolic ciała – pleców czy brzucha.

Najbardziej popularną metodą jest wykorzystanie implantów piersi. Powiększenie odbywa się poprzez umieszczenie implantu pod mięśniem lub pod gruczołem piersi. W ten sposób uzyskuje się długotrwały i przewidywalny efekt powiększenia. Aktualnie wykorzystuje się implanty z wypełnieniem silikonowym lub solą fizjologiczną.

Wyróżnia się wiele technik powiększania piersi z zastosowaniem implantów, które umieszczane są pod mięśniem lub pod gruczołem z wykonaniem cięcia: wokół brodawki sutkowej, w bruździe podpiersiowej lub poprzez minimalne cięcie w obrębie pachy. Dojście od strony pachy pozwala uzyskać mniejszą bliznę, położoną w miejscu mniej widocznym. Oddalenie miejsca nacięcia skóry pachy od docelowej lokalizacji implantu wymaga przygotowania drogi dla implantu, która łączy te miejsca. By przeprowadzić taki zabieg i wytworzyć odpowiednią drogę i kieszeń implantu należy posiadać doświadczenie w chirurgii endoskopowej oraz umiejętnie obsługiwać narzędzia – endoskop, dysektor endoskopowy i prowadnicę implantu.

Pierwszym, najbardziej oczywistym zagrożeniem związanym z powiększeniem piersi jest ryzyko nieuzyskania oczekiwanego efektu estetycznego. Stąd istotne jest właściwe zaplanowanie powiększenia piersi, dobranie odpowiedniej wielkości implantu i doświadczenie chirurga plastycznego. Implanty najnowszych generacji zredukowały do minimum ryzyko pęknięcia implantu i rozlania się żelu silikonowego, choć nadal ono istnieje np. podczas urazu czy wypadku. Do innych zagrożeń powiększania piersi należy tzw. przykurcz torebki. Polega on na niewłaściwej odpowiedzi tkanek w których leży implant i ich remodelingu. Powoduje to nieestetyczny wygląd piersi i konieczność naprawy. Rzadko zdarzają się krwiaki po umieszczeniu implantu, pojawienie się płynu surowiczego w loży, zakażenie czy nieestetyczna blizna. Do najrzadszych zagrożeń należy rozwinięcie chłoniaka anaplastycznego.

Pierś jest jednym z najważniejszym atrybutów kobiecości. Każda kobieta powinna czuć się dobrze w swoim ciele, które czasem może nie spełniać jej oczekiwań. Długotrwały rozdźwięk między oczekiwaniami, a rzeczywistością może znacząco wpłynąć na psychikę kobiety. Piersi przez całe życie kobiety poddane są różnym procesom zarówno fizjologicznym, jak i patologicznym. W okresie dojrzewania piersi intensywnie zmieniają się by po kilku latach osiągnąć swój końcowy wygląd, który może ulec zmianie podczas ciąży i karmienia piersią. Różne choroby – nowotwory, zapalenia lub ich leczenie może wpłynąć negatywnie na kształt, symetrię i rozmiar piersi.

Kiedy problemem jest biust, który utracił swój pierwotny wygląd lub nigdy nie spełniał oczekiwań kobiety może dojść do obniżenia samooceny, nastroju, poczucia własnej wartości, wycofania się z życia publicznego, braku chęci do pokazywania ciała czy depresji. Dzięki chirurgii plastycznej możliwa jest zmiana wyglądu piersi i uzyskanie pożądanego ich wyglądu. Kobiety po powiększeniu biustu czują się bardziej pewne siebie i swojego wyglądu, pozbywają się kompleksów. Powyższe zmiany mogą również wpłynąć pozytywnie na satysfakcję z życia seksualnego.

Implanty biustu są wyprodukowanymi przez człowieka zaawansowanymi przyrządami medycznymi spełniającymi odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Historia obecnie używanych sięga do lat 60 XX wieku. Od tego czasu stale były ulepszane, optymalizowane oraz zwiększano ich bezpieczeństwo. Obecnie najczęściej wykorzystuje się implanty pokryte powłoką poliuretanową, która zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa i dobrze integruje się z kieszenią stworzoną pod mięśniem lub pod gruczołem piersiowym.

Implanty wypełniane są żelem silikonowym, który pozwala uzyskać zbliżony do naturalnego efekt zwiększenia objętości piersi, oraz w przeciwieństwie do implantów wypełnionych solą fizjologiczną nie występuje w nich efekt wyciekania i zmniejszenia rozmiaru implantu wraz z jego wiekiem. Nowoczesne implanty cechują się wysokim profilem bezpieczeństwa, czasem użytkowania, mniejszą liczbą komplikacji, pęknięć lub przykurczów torebki tkankowej.

W przypadku konsultacji dotyczącej jakichkolwiek korekt, czy to w obrębie piersi, czy innych obszarów ciała, podstawową kwestią, jest ustalenie jakiej zmiany chcemy dokonać. Specjalista chirurgii plastycznej z którym się spotkasz, jest lekarzem. Jego rolą jest zbadać Cię, zadać odpowiednie pytania, wyjaśnić wszelkie wątpliwości oraz towarzyszyć w całym procesie leczenia i podejmowania wyborów.

Chirurg będzie chciał wiedzieć, czy zależy Ci na powiększeniu, pomniejszeniu, wyrównaniu wielkości czy odbudowie usuniętego gruczołu. Jeśli znasz przykład osoby, której piersi są bliskie Twojego ideału, możesz przynieść ze sobą fotografię takiej osoby. Takie zobrazowanie Twoich oczekiwań może ułatwić dalszą rozmowę. Należy jednak pamiętać, że w zależności od budowy ciała doświadczony chirurg oceni czy dany efekt jest osiągalny i będzie mógł spełnić Twoje oczekiwania. Ciało każdego człowieka jest inne i istnieje wiele dróg, które pozwalają osiągnąć optymalny efekt.

Warto pamiętać, że nawet jeśli nasza koleżanka, czy osoba publiczna zdecydowała się na dany zabieg, określony typ implantów czy technikę wykonania, to nie znaczy, że to rozwiązanie będzie równie skuteczne w naszym przypadku. Rolą specjalisty jest rzeczowa ocena sytuacji i zaproponowanie optymalnego rozwiązania, dopasowanego do Twoich potrzeb i sylwetki.
W trakcie konsultacji chirurg będzie oglądał klatkę piersiową oraz wykonywał pomiary w różnych płaszczyznach anatomicznych. Dlatego warto ubrać się tak, by czuć się komfortowo oraz móc łatwo zdjąć i założyć ubranie.

Konsultacja jest najlepszą okazją aby zadać pytania dotyczące sposobu operacji, techniki, wielkości i typu implantu czy innych kwestii medycznych, które mogą być niejasne. Jeśli masz wiele pytań przed wizytą, spisz je kartce, tak by o nich nie zapomnieć. Listę pytań warto uzupełnić o listę leków i suplementów, które przyjmujesz na stałe, oraz o ewentualne choroby przewlekłe. Część leków może wymagać odstawienia lub zmiany dawkowania w czasie przed i po zabiegu.

Nie ma dwóch identycznych kobiet, tak samo nie ma dwóch identycznych operacji powiększania piersi – dlatego w Timeless każda pacjentka otoczona jest indywidualną opieką dostosowaną do jej potrzeb i oczekiwań. Cena zabiegu zależy od warunków anatomicznych, oczekiwanego efektu, sposobu wykonania operacji lub konieczności dokonania dodatkowych korekt.

Dlatego nie jest możliwe stworzenie uniwersalnego cennika operacji. Zgodnie z etyką Timeless nie deklarujemy minimalnych cen zabiegów opartych o cenę samego implantu. Nasi specjaliści dostosowują techniki i planują wykorzystanie narzędzi zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami pacjentek. Jest to możliwe tylko po dokładnym badaniu i rozmowie o Twoich oczekiwaniach.

Umów wizytę

biuro@timeless.com.pl
(+48 22) 515 83 89
(+48) 508 713 484


Timeless Chirurgia Plastyczna

ul. Gen. Romana Abrahama 18/322
03-982 Warszawa

Godziny otwarcia
codziennie od 10.00 do 19:00
soboty od 10:00 do 14:00