Męskie sprawy

Męskie sprawy

Zespół kliniki Timless pod kierownictwem dr Janusza Jaworowskiego to najbardziej doświadczeni specjaliści w Polsce w leczeniu impotencji z użyciem hydraulicznego implantu prącia. Implanty, które stosujemy oferują możliwość uzyskania doskonałej erekcji przy zachowaniu naturalnego wyglądu prącia w stanie zwiotczenia, zapewniają jednocześnie bardzo wysoką satysfakcję pacjentów i ich partnerek.

Zabieg implantacji hydraulicznego implantu prącia

Odpowiedni rozmiar oraz wygląd członka ma wpływ na męską pewność siebie i satysfakcjonujące życie intymne. Niektórzy Pacjenci przeżywają poważny stres z powodu wyglądu swojego prącia – jego kształt, zbyt krótki rozmiar lub wada wrodzona mogą powodować nieuzasadnione kompleksy. Wykonując odpowiednią operację można skorygować większość wad uzyskując satysfakcję Pacjenta.

Powiększenie prącia przy użyciu kwasu hialuronowego pozwala osiągnąć widoczne rezultaty. Warto jednak nadmienić, że efekty takiego zabiegu po pewnym czasie zanikają. Trwałe rezultaty dają natomiast typowo operacyjne procedury, jak przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.

Nasi specjaliści uważnie wysłuchają Państwa potrzeb, by zaproponować idealnie dostosowane do oczekiwań postępowanie. Czas trwania, rodzaj znieczulenia oraz długość pobytu w klinice zależą od zakresu wykonywanych operacji.

Dowiedz się więcej o finansowaniu zabiegu w dziale FINANSOWANIE

  • Częste pytania:

Podstawową przyczyną, z powodu której rozważa się umieszczenie protezy prącia są długotrwałe i oporne na inne leczenie zaburzenia erekcji. Leczenie zaburzeń wzwodu rozpoczynamy od wyeliminowania czynników psychologicznych oraz przyczyn ze strony innych organów, które mogą być istotą zaburzeń – np. cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca. W przypadku zaburzeń erekcji można zastosować tzw. „wirylizator” czyli zewnętrzną podciśnieniowa pompkę pozwalająca wspomóc napełnianie krwią prącia.

Utrzymujące się objawy i brak efektu takiego leczenia zaowocowały opracowaniem protezy prącia, która zastępuje nieprawidłowo funkcjonujące ciała jamiste prącia. Wyróżniamy implanty pompowane i niepompowane. Wszczepienie protezy prącia jest najskuteczniejszą formą leczenia zaburzeń erekcji.

Podstawową korzyścią, która płynie z tego typu zabiegu jest odzyskanie pożądanego wzwodu. Przekłada się to na satysfakcjonujące życie seksualne i poprawę wszystkich konsekwencji posiadania przykrych problemów z erekcją. Mężczyzna odzyskuje pewność siebie i panowanie nad sytuacją. Protezy pompowane zapewniają najlepszy wzwód i przede wszystkim kontrolę nad erekcją.

Wystarczy naciśniecie pompki umieszczonej w worku mosznowym, aby uzyskać wzwód, którego czas trwania jest również kontrolowany. Pozwala to na powrót do normalnego współżycia i czerpania przyjemności bez martwienia się o utratę sztywności prącia.

Implantacja protez ciał jamistych prącia wiąże się z koniecznością zastąpienia tych struktur sztucznym materiałem. Do standardowych powikłań po umieszczeniu protezy należą pojawienie się krwiaka, ból prącia i przyległych okolic, zakażenie i bardzo rzadko zaburzenia czucia w okolicy prącia. Ponadto zagrożeniem jest niesatysfakcjonujący efekt zabiegu, szczególnie gdy wybierze się protezę niepompowaną lub dwuelementową.

Możliwe jest również odczuwanie dyskomfortu w prąciu, ze względu na obecność protezy. Umieszczenie protezy prącia wiąże się z nieodwracalnym uszkodzeniem ciał jamistych, choć należy pamiętać, że były one dysfunkcyjne.

Jednym z najważniejszych elementów przygotowania do zabiegów dotyczących okolicy męskich narządów płciowych jest motywacja do poddania się interwencji. Podczas konsultacji zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości, które pojawiły się na etapie przygotowania do wizyty.

W zależności od zabiegu, któremu chcesz się poddać musisz określić cel i pożądany efekt. Przekazanie tych informacji specjaliście pozwoli lepiej zaplanować leczenie i wypracować najlepsze rozwiązanie. Bądź otwarty – podziel się ze specjalistą swoimi obserwacjami lub dotychczasowymi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemu. Te cenne informacje pozwolą na zaproponowanie optymalnej techniki i narzędzi.

W przypadku zaburzeń erekcji istotne jest wyeliminowanie czynników, które mogą być przyczyną problemu – rozpoczęcie lub modyfikacja leczenia cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń o charakterze psychologicznym, rzucenie palenia itp. Ponadto, poprawa wyżej wymienionych kwestii będzie również elementem przygotowań do zabiegu.
Na wizytę, a szczególnie zabieg (wszczepieniu implantu prącia czy powiększenie penisa własnym tłuszczem) ubierz luźne, wygodne spodnie oraz bieliznę. Konsultacja jest czasem podczas, którego chirurg poświęca uwagę Twojemu problemowi, uporządkuje dotychczasowe leczenie i na podstawie Twoich oczekiwań zaproponuje najwłaściwsze rozwiązanie.

Implant prącia jest do zaawansowane urządzenie, którego parametry należy indywidualnie dostosować do warunków anatomicznych oraz oczekiwań pacjenta. Każdy z nas jest inny, dlatego w Timeless nie ma jednego schematu operacji, a celem każdego zabiegu jest osiągnięcie maksymalnego efektu. W zależności od aktualnego problemu i pożądanego stanu, dr. Janusz Jaworowski doświadczony specjalista w zastosowaniu hydraulicznego implantu prącia, zaproponuje podczas konsultacji odpowiedni implant oraz dostosuje zakres operacji do typu implantu i Twojej anatomii.

Na rynku dostępne są różne typy implantów, o zróżnicowanym stopniu złożoności i funkcji. Wybór określonego typu wpływa na zakres operacji oraz jej koszt. Dopiero po konsultacji można precyzyjnie ustalić cenę zabiegu – dlatego w Timeless nie zachęcamy niską ceną, zawsze przygotowujemy indywidualną wycenę z uwzględnieniem wszystkich wymienionych wyżej czynników.

Pytania i odpowiedzi dotyczące wszystkich konsultacji i zabiegów w Klinice Timeless