Abdominoplastyka to najskuteczniejszy sposób na obwisły brzuch. Jest rozległą operacją chirurgiczną dającą długotrwały efekt. Decydują się na nią zwłaszcza osoby po znacznej utracie masy ciała, która pozostawiła po sobie nieestetyczny fałd skórny. Czy przygotowanie do operacji plastyki brzucha jest konieczne? Jeśli tak, to w jaki sposób powinno wyglądać? Wyjaśniamy.
Czym jest abdominoplastyka?
Abdominoplastyka jest operacją służącą usunięciu nadmiaru tkanek z okolic brzucha. Dochodzi podczas niej do pozbycia się fałdu skórnego i wzmocnienia napięcia mięśni poprzecznych brzucha. U niektórych pacjentów, np. z stwierdzonym rozejściem się kresy białej po porodzie lub na skutek wystąpienia przepukliny pępkowej, wymaga dodatkowo zszycia mięśni. Żeby wzmocnić efekt abdominoplastyki, można połączyć ją z liposukcją, czyli odsysaniem tłuszczu.
Jak się przygotować do zabiegu abdominoplastyki?
Jak przy każdej innej operacji, tak i w przypadku abdominoplastyki przygotowanie do zabiegu powinno odbywać się według instrukcji udzielonych przez lekarza. Warto jednak już wcześniej poznać ogólne zalecenia. Jeszcze przed zgłoszeniem się do kliniki trzeba pomyśleć o zapewnieniu sobie odpowiednich warunków i wystarczającej ilości czasu na rekonwalescencję (zaplanować urlop, poinformować przełożonego o planowanym zwolnieniu lekarskim). Powrót do pełnej mobilności może potrwać nawet 6 tygodni.
Następnie, w miarę zbliżania się terminu abdominoplastyki, warto zweryfikować swoje przyzwyczajenia związane ze stylem życia, by nie utrudniły one regeneracji organizmu po operacji ani nie wywołały niespodziewanych komplikacji podczas zabiegu. Do najbardziej szkodliwych nawyków należą palenie papierosów oraz prowadzenie niezdrowej, słabo zbilansowanej diety, która może wywołać niedobory witamin i mikroelementów, a co za tym idzie – osłabić organizm.
Na kilka dni przed zabiegiem abdominoplastyki trzeba zgromadzić aktualne wyniki badań. Wymagane jest przeważnie zidentyfikowanie grupy krwi, wykonanie morfologii, oznaczenie poziomu kreatyniny, sodu, potasu, APTT, INR, anty-HBs, anty-HCV, a także poddanie się badaniom EKG, RTG klatki piersiowej oraz USG jamy brzusznej. O pełnej liście niezbędnych wyników informuje lekarz podczas przeprowadzania wywiadu z pacjentem.
Szukasz doświadczonego specjalisty, który z zaangażowaniem przeprowadzi cię przez całą procedurę, a następnie profesjonalnie wykona plastykę brzucha? Znajdziesz go w klinice Timeless! Nasz zespół chirurgów plastycznych ma wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu abdominoplastyki i gwarantuje najwyższą jakość usług.
Co można przed abdominoplastyką?
Przygotowania do zabiegu abdominoplastyki nie są przeciwwskazaniem do aktywności fizycznej, jeśli nie wiąże się ona z wyczerpującymi treningami. Umiarkowanie intensywny ruch to dobry sposób na wzmocnienie ciała. Jeśli lekarz nie zaleca inaczej, można powrócić do aktywności już 6 tygodni po operacji.
- ul. Gen. Abrahama 18/322
03-982 Warszawa - pon-pt: 9:00-19:00
- tel. (+48) 508 713 484
- klinika@timeless.com.pl