Powiększanie piersi, biustu Warszawa – Implanty piersiowe

Powiększanie piersi, biustu Warszawa – Implanty piersiowe

Każda kobieta ma prawo wyglądać i czuć się jak najlepiej. Jeśli uważasz, że twoje piersi są zbyt małe, zbyt duże lub niewłaściwie ukształtowane, istnieją skuteczne sposoby zmiany ich wyglądu.

W operacjach powiększenia piersi za pomocą implantów stosujemy wyłącznie implanty sprawdzonych firm o wieloletniej renomie. Dzięki temu możemy zagwarantować dobre wyniki i duże bezpieczeństwo zabiegów.

Powiększanie biustu za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej polega na pobraniu zbędnej tkanki z brzucha, boków lub ud – i równoczesnym odchudzeniu jednego z tych rejonów – a następnie na wszczepieniu oczyszczonej tkanki w okolice piersi.

Zabieg podniesienia piersi wiąże się z artystycznym kształtowaniem piersi z jednoczesnym jej uniesieniem.

Najbardziej wymagających kobietom, tym które chcą mieć piersi bez skazy (widocznej blizny), oferujemy zabieg z użyciem implantów Motiva. W Timeless specjalizujemy się w operacji powiększania piersi metodą augmentacji przez pachę. Polecamy ją przede wszystkim kobietom z małym biustem, ale również tym, u których nastąpiły niekorzystne zmiany jędrności lub kształtu piersi związane z utratą wagi, ciążą i okresem karmienia lub zwyczajnie procesem starzenia. To najlepszy wybór dla kobiet, które chcą mieć idealne piersi bez widocznych blizn.

Jak mała może być blizna po umieszczeniu implantu? Jak widać na zdjęciu zrobionym bezpośrednio po zabiegu powiększenia piersi implantami 350cc, naprawdę bardzo mała. 2,5 cm schowane w okolicy pachowej już po kilku tygodniach staje bardzo trudne do odnalezienia.

Endoskopowe powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów Motiva

Nasi specjaliści poświęcają każdej Pacjentce wystarczająco dużo czasu, aby idealnie zrozumieć jej potrzeby i zaproponować szereg procedur plastyki piersi, które pomogą osiągnąć wymarzony i jak najbardziej naturalny efekt.

Specjalista chirurgii plastycznej dr Janusz Jaworowski odpowiada na częste pytania dotyczące metod powiększania piersi:

 

 • Powiększenie biustu Warszawa za pomocą implantów

 • Orientacyjny czas trwania zabiegu 1,5-2h
 • Rodzaj znieczulenia ogólne
 • Pobyt w klinice do następnego dnia
 • Powiększenie piersi za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej

 • Orientacyjny czas trwania zabiegu 2-3h
 • Rodzaj znieczulenia miejscowe / ogólne
 • Pobyt w klinice bez pobytu, ewentualnie do następnego dnia
 • Podniesienie piersi

 • Orientacyjny czas trwania zabiegu 3-4h
 • Rodzaj znieczulenia ogólne
 • Pobyt w klinice do następnego dnia
 • Badania przed zabiegiem
 • grupa krwi ( zaświadczenie z laboratorium )
 • morfologia, OB
 • elektrolity w surowicy krwi: Na, K, Mg, Cl
 • INR, APTT
 • poziom glukozy ( na czczo )
 • EKG z opisem
 • oznaczenie antygenu HBs lub szczepienie p / WZW B lub oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw WZW B w przypadku szczepienia w przeszłości – powyżej 5 lat
 • oznaczenie poziomu przeciwciał anty-HCV
 • inne badania w przypadku istnienia chorób towarzyszących
 • USG piersi z opisem
 • mammografia z opisem (od 40. roku życia)

Wszystkie ceny zabiegów zawierają koszt znieczulenia i niezbędnych wizyt kontrolnych po operacji.

 • Konsultacjaod 200 do 300 zł
 • Endoskopowe powiększanie piersi (dostęp przez okolioce pachy)*od 19 000 do 24 000 zł
 • Powiększanie piersi metodą klasyczną (dostęp pod piersią)*od 16 000 do 19 000 zł
 • Powiększanie piersi własnym tłuszczemod 11 000 do 15 000 zł
 • Powiększanie piersi metodą hybrydową (implanty i przeszczep takanki tłuszczowej)od 20 000 zł

*cena zawiera koszt implantów

Sprawdź także: Metoda powiększania piersi, dzięki której możesz zyskać „piersi bez skazy”.

 • Zdjęcia przed i po zabiegach:
 • Często zadawane pytania:

Istnieje szeroki wybór metod powiększania lub remodelingu kobiecej piersi. Wśród licznych podziałów metod, jednym z ważniejszych jest pochodzenie materiału zwiększającego objętość piersi – naturalny lub sztuczny. Do naturalnych „surowców”, które zwiększają objętość biustu należą: własny tłuszcz (pobrany podczas liposukcji) oraz kwas hialuronowy. Powiększanie polega na wstrzyknięciu tłuszczu lub kwasu hialuronowego do tkanki podskórnej piersi. Wadą tej metody może być nietrwały lub za mały efekt. Dodatkowo w rekonstrukcji piersi wykorzystuje się przeniesienie tkanek z innych okolic ciała – pleców czy brzucha.

Najbardziej popularną metodą powiększania piersi jest wykorzystanie implantów piersi. Powiększenie odbywa się poprzez umieszczenie implantu pod mięśniem lub pod gruczołem piersi. W ten sposób uzyskuje się długotrwały i przewidywalny efekt powiększenia. Aktualnie, do tego celu wykorzystuje się implanty z wypełnieniem silikonowym lub solą fizjologiczną. W Klinice Timeless do powiększania piersi, w trosce o maksymalizację poziomu bezpieczeństwa, stosujemy jedynie nowoczesne implanty o gładkiej powierzchni firmy Motiva.

Wyróżnia się wiele technik powiększania piersi z zastosowaniem implantów, które umieszczane są pod mięśniem lub pod gruczołem z wykonaniem cięcia: wokół brodawki sutkowej, w bruździe podpiersiowej lub poprzez minimalne cięcie w obrębie pachy. Dojście od strony pachy pozwala uzyskać mniejszą bliznę, położoną w miejscu mniej widocznym. Oddalenie miejsca nacięcia skóry pachy od docelowej lokalizacji implantu wymaga przygotowania drogi dla implantu, która łączy te miejsca. By przeprowadzić taki zabieg i wytworzyć odpowiednią drogę i kieszeń implantu należy posiadać doświadczenie w chirurgii endoskopowej oraz umiejętnie obsługiwać narzędzia – endoskop, dysektor endoskopowy i prowadnicę implantu.

Piersi są jednym z najważniejszych i najbardziej widocznych atrybutów kobiecości. Każda kobieta powinna czuć się dobrze w swoim ciele. Piersi przez całe życie kobiety poddawane są różnym procesom zarówno fizjologicznym, jak i patologicznym. W okresie dojrzewania piersi intensywnie zmieniają się by po kilku latach osiągnąć swój końcowy wygląd, który może ulec zmianie podczas ciąży i karmienia piersią. Różne choroby – nowotwory, zapalenia lub ich leczenie może wpłynąć negatywnie na kształt, symetrię i rozmiar piersi. Długotrwały rozdźwięk między oczekiwaniami, a rzeczywistością może negatywnie wpłynąć na psychikę. Rozwiązaniem tego problemu może być interwencja chirurgiczna.

Kiedy problemem jest biust, który utracił swój pierwotny wygląd lub nigdy nie spełniał oczekiwań kobiety może dojść do obniżenia samooceny, nastroju, poczucia własnej wartości, wycofania się z życia publicznego, braku chęci do pokazywania ciała czy depresji. Dzięki chirurgii plastycznej możliwa jest zmiana wyglądu piersi i uzyskanie pożądanego ich kształtu. Kobiety po powiększeniu biustu czują się bardziej pewne siebie, swojego wyglądu, pozbywają się kompleksów. Powyższe zmiany mogą również wpłynąć pozytywnie na satysfakcję z życia seksualnego.

Implanty piersi są wyprodukowanymi przez człowieka zaawansowanymi przyrządami medycznymi spełniającymi odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Historia obecnie używanych sięga do lat 60 XX wieku. Od tego czasu stale były ulepszane, optymalizowane oraz zwiększano ich bezpieczeństwo. Obecnie najczęściej wykorzystuje się implanty pokryte powłoką poliuretanową, która zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa i dobrze integruje się z kieszenią stworzoną pod mięśniem lub pod gruczołem piersiowym. W Klinice Chirurgii Plastycznej Timeless stosujemy nowoczesne implanty firmy Motiva o gładkiej powierzchni.

Implanty wypełniane są żelem silikonowym, który pozwala uzyskać zbliżony do naturalnego efekt zwiększenia objętości piersi, oraz w przeciwieństwie do implantów wypełnionych solą fizjologiczną nie występuje w nich efekt wyciekania i zmniejszenia rozmiaru implantu wraz z jego wiekiem. Nowoczesne implanty cechują się wysokim profilem bezpieczeństwa, czasem użytkowania, mniejszą liczbą komplikacji, pęknięć lub przykurczów torebki tkankowej.

W przypadku konsultacji dotyczącej jakichkolwiek korekt, czy to w obrębie piersi, czy innych obszarów ciała, podstawową kwestią, jest ustalenie jakiej zmiany chcemy dokonać. Specjalista chirurgii plastycznej z którym się spotkasz, jest lekarzem. Jego rolą jest zbadać Cię, zadać odpowiednie pytania, wyjaśnić wszelkie wątpliwości oraz towarzyszyć w całym procesie leczenia i podejmowania wyborów.

Chirurg będzie chciał wiedzieć, czy zależy Ci na powiększeniu, pomniejszeniu, wyrównaniu wielkości czy odbudowie usuniętego gruczołu. Jeśli znasz przykład osoby, której piersi są bliskie Twojego ideału, możesz przynieść ze sobą fotografię takiej osoby. Takie zobrazowanie Twoich oczekiwań może ułatwić dalszą rozmowę. Należy jednak pamiętać, że w zależności od budowy ciała doświadczony chirurg oceni czy dany efekt jest osiągalny i będzie mógł spełnić Twoje oczekiwania. Ciało każdego człowieka jest inne i istnieje wiele dróg, które pozwalają osiągnąć optymalny efekt.

Warto pamiętać, że nawet jeśli nasza koleżanka, czy osoba publiczna zdecydowała się na dany zabieg, określony typ implantów czy technikę wykonania, to nie znaczy, że to rozwiązanie będzie równie skuteczne w naszym przypadku. Rolą specjalisty jest rzeczowa ocena sytuacji i zaproponowanie optymalnego rozwiązania, dopasowanego do Twoich potrzeb i sylwetki. W trakcie konsultacji chirurg będzie oglądał klatkę piersiową oraz wykonywał pomiary w różnych płaszczyznach anatomicznych. Dlatego warto ubrać się tak, by czuć się komfortowo oraz móc łatwo zdjąć i założyć ubranie.

Konsultacja jest najlepszą okazją aby zadać pytania dotyczące sposobu operacji, techniki, wielkości i typu implantu czy innych kwestii medycznych, które mogą być niejasne. Jeśli masz wiele pytań przed wizytą, spisz je kartce, tak by o nich nie zapomnieć. Listę pytań warto uzupełnić o listę leków i suplementów, które przyjmujesz na stałe, oraz o ewentualne choroby przewlekłe. Część leków może wymagać odstawienia lub zmiany dawkowania w czasie przed i po zabiegu.

Odpowiedni dobór implantu jest jednym z kluczowych warunków uzyskania pięknej piersi o naturalnym wyglądzie. 
W Klinice Chirurgii Plastycznej Timeless w Warszawie stosujemy wyłącznie implanty silikonowe najnowszej generacji firmy Motiva. Są one wykonane z certyfikowanego medycznego materiału. Składają się z silikonowego elastycznego płaszcza i jędrnego żelu wewnątrz, co powoduje,
że powiększone piersi są bardzo naturalne w dotyku. Specjalna budowa minimalizuje ryzyko ich rozdarcia czy powstania obkurczenia torebki łącznotkankowej wokół implantu.

Nasza Klinika oferuje szeroką gammę implantów. Najczęściej mamy do wyboru okrągłe lub anatomiczne w kształcie tzw. „kropli”,
 w różnych rozmiarach, strukturze, powierzchni
czy uwypukleniu:
 wysokim – średnim – niskim. Szersze omówienie każdego z podanych parametrów a także pomoc w wyborze najbardziej optymalnego implantu ma miejsce podczas wizyty konstultacyjnej.

Operacja powiększenia piersi przy użyciu implantów wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i z reguły trwa od półtorej do 2 godzin. W Klinice Timeless implanty wprowadzane są przez jedno z trzech dostępnych cięć: – podpiersiowe o długości od trzech do pięciu centymetrów, zlokalizowane w fałdzie pod biustem;
- cięcie w okolicy pachowej z wykorzystaniem techniki endoskopowej; – lub wzdłuż brzegu otoczki brodawki sutkowej.

Przy wyborze miejsca cięcia są uwzględniane preferencje pacjentki odnośnie umiejscowienia blizny oraz struktura, kształt piersi, rozmiar otoczki, wybrany typ i rozmiar implantu. Wyboru sposobu wprowadzania implantu może dokonać specjalista chirurgii plastycznej podczas wizyty konsultacyjnej.

Powiększania piersi techniką endoskopową cieszy się dużym zainteresowaniem w Naszej Klinice. Zabieg rozpoczyna się od wykonania około trzy – do pięcio centymetrowego nacięcia w okolicy pachy,
 przez które wprowadzane są instrumenty operacyjne i specjalna kamera.

Pod jej kontrolą chirurg, korzystając z tego samego cięcia, wykonuje kieszeń między tkankami mięśnia piersiowego – tuż nad żebrami i wprowadza implant. Niewątpliwą zaletą tej metody jest niewielki stopień inwazyjności. Najważniejsza jest jednak lokalizacja blizny pooperacyjnej – w fałdzie okolicy pachy.
 Co czyni ją niemalże niewidoczną. Z tego też względu piersi powiększone techniką pachową określane są często przez pacjentki „piersiami bez skazy”.

W Klinice Timeless zdecydowana większość implantów umieszczana jest w kieszeni międzytkankowej wytworzonej pod mięśniem. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia przykurczu torebki otaczającej implant, a piersi są bardziej naturalne w dotyku. Istnieje również możliwość umieszczenia implantu nad mięśniem, bezpośrednio pod piersią. Opcja ta jest niekiedy polecana pacjentkom z nietypową budową anatomiczną klatki piersiowej czy u kobiet uprawiających sporty siłowe.

Bardzo ciekawą z dostępnych opcji jest technika dwupłaszczyznowa (dual-plane). Rozwiązanie to jest stosowane do uzyskania naturalnego wypełnienia piersi. Umożliwia nawet odstąpienie od operacji podniesienia piersi – mastpoeksji. 
Wybór opcji umieszczenia implantów ma miejsce podczas wizyty konsultacyjnej.

Wiadomo, że po każdej ingerencji chirurgicznej dochodzi do powstania blizny. Po powiększeniu piersi, blizny na ogół są słabo widoczne. W przypadku powiększenia piersi lokalizacja blizny związana jest bezpośrednio z zastosowaną techniką umieszczania implantu.

Piersi po powiększeniu endoskopowym z dostępem przez pachę są nazywane przez pacjentki „piersiami bez skazy”, ponieważ blizna pooperacyjna jest niemalże niewidoczna. W przypadku dostępu wokółotoczkowego i podpiersiowego odpowiednio pielęgnowane blizny, po upływie około 6 miesięcy 
są trudne do odróżnienia
od otaczającej skóry.

Po operacji Pacjentka z reguły pozostaje w klinice przez 1 dzień pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. Odwiedziny u Pacjentki możliwe są po ustaleniu z personelem medycznym. Następnego dnia po operacji fizjoterpeuta pomaga w ograniczeniu bólu, po zbadaniu i omówieniu zaleceń na następne kilka dni, pacjentka wypisywana jest z Kliniki. 
Na kolejnych wizytach pomagamy Pacjentce, dopasowujemy położenie implantów uczymy na co zwracać uwagę jak dbać o piersi – fizjoterapeuta pomaga w ograniczeniu dolegliwości.

Konieczne jest noszenie specjalnego stanika pooperacyjnego.
 Czasem ból klatki piersiowej występujący po zabiegu utrzymuje się przez kilka dni podczas których Pacjentka stosuje zalecone leki przeciwbólowe. 
Przez okres kilku tygodni może się również utrzymywać obrzęk i nadwrażliwość operowanych piersi. Pięknymi piersiami mozemy się cieszyć już od drugiego – trzeciego tygodnia po operacji.

Powrót do pracy, w zależności od jej charakteru, następuje zazwyczaj po upływie 7-14 dni. 
W przypadku ciężkiej pracy fizycznej zalecany okres wynosi od 4 tygodni. Powrót do aktywności fizycznej, w tym sportowej typu cardio, o niewielkim nasileniu, możliwy jest nawet po 7-14 dniach.
Powrót do aktywności sportowej 
o dużej intensywności i obciążeniach wskazany jest po okresie 6 tygodni. Konieczne jest stosowanie w tym czasie specjalnego stanika pooperacyjnego.

We wczesnym okresie pooperacyjnym należy delikatnie obchodzić się z piersiami, wystrzegając się intensywnego i mocnego ugniatania i przepychania. Wskazane są jedynie delikatne masaże i czuły dotyk. Obowiązuje również zakaz dźwigania ciężkich przedmiotów przez okres minimum do 6 tygodni. Dlatego też, ważna jest organizacja odpowiednich warunków domowych i wsparcie w okresie rekonwalescencji.

Zabieg powiększenia piersi przy użyciu implantów nie prowadzi do problemów z wytwarzniem mleka, umożliwiając tym samym karmienie dziecka piersią.

Decydując się na zastosowanie implantów piersi warto mieć na uwadzę, że pomimo bardzo dobrych właściwości biomechanicznych i wysokiej biokompatybilności, z czasem ulegają one zmianom strukturalnym wynikającym ze zużycia materiału. Czasem może się zdarzyć rozdarcie lub pęknięcie.
 W Klinice Chirurgii Plastycznej Timeless w Warszawie stosujemy najnowszej generacji implanty silikonowe, które według ostatnich badań naukowych cechuje bardzo niskie ryzyko pęknięcia, w co najmniej dziesięcioletnim okresie od operacji.

Co więcej, nawet w przypadku rozdarcia płaszcza implantu, dzięki specjalnej strukturze, nie dochodzi do wycieku na zewnątrz co czyni całe zdarzenie nie zagrażającym życiu. Niemniej jednak Instytucje rządowe i producenci implantów piersiowych zalecają ich wymianę co 10-15 lat (w zależności od producenta implantu).

Uważa się, że implanty najnowszej generacji, szczególnie te umieszczone pod mięśniem, nie stanowią przeszkody w wykonaniu badań piersi takich jak mammografia, USG czy rezonans magnetyczny.

Same badania nie stanowią również zagrożenia dla integralności
i położenia implantów. Statystycznie, pacjentki z implantami piersi częściej się badają
 i bardziej dbają o swoje piersi.

Pierwszym, najbardziej oczywistym zagrożeniem związanym z powiększeniem piersi jest ryzyko nieuzyskania oczekiwanego efektu estetycznego. Stąd istotne jest właściwe zaplanowanie powiększenia piersi, dobranie odpowiedniej wielkości implantu i właściwego, najlepiej doświadczenie chirurga plastycznego. Implanty najnowszych generacji zredukowały do minimum ryzyko pęknięcia implantu i rozlania się żelu silikonowego, choć nadal ono istnieje np. podczas urazu czy wypadku.

Do innych zagrożeń powiększania piersi należy tzw. przykurcz torebki. Polega on na niewłaściwej odpowiedzi tkanek, w których leży implant i ich remodelingu. Powoduje to nieestetyczny wygląd piersi i konieczność naprawy. Rzadko zdarzają się krwiaki po umieszczeniu implantu, pojawienie się płynu surowiczego w loży, zakażenie czy nieestetyczna blizna. Do najrzadszych zagrożeń należy rozwinięcie chłoniaka anaplastycznego.