Poniżej zamieszczamy najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi. Na wszystkie z pytań staraliśmy się odpowiadać rzeczowo i kompletnie, jednak jeśli potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień zapraszamy do kontaktu telefonicznego, za pośrednictwem poczty e-mail lub wypełnienia formularza w sekcji kontakt na naszej stronie.

  • Często zadawane pytania:

Cena standardowej konsultacji wynosi 300 zł. Podczas wizyty ma miejsce badanie lekarskie, ukierunkowane na zmiany, których chcesz dokonać.

Następnie specjalista przedstawia i omawia z Tobą dostępne rozwiązania, ich zalety i ograniczenia oraz wynikający z nich koszt zabiegu. Jest to czas, kiedy możesz zadać nurtujące Cię pytania i skorzystać z wiedzy naszych specjalistów.

Konsultacja jest indywidualnym czasem poświęconym pacjentowi przez lekarza. Zwykle trwa od 30 minut.

Jej długość może różnić się w zależności od stopnia skomplikowania, opcji terapeutycznych, konieczności wykonania dodatkowych badań (np. USG), a także oczekiwań i ilości pytań pacjenta. W Timeless do każdego podchodzimy indywidualnie, zapewniamy maksymalny komfort i specjalistyczną wiedzę, staramy się spełnić wszystkie oczekiwania.

Podjęcie decyzji o dokonaniu zmian w swoim ciele jest ważna decyzją w życiu. Jeśli masz osobę, która Cię wspiera i jej obecność nie narusza Twojej intymności, to może ona uczestniczyć w wizycie. Ponadto bliska osoba może pomóc zadać dodatkowe pytania czy przekazać ideę zmian, których chcesz dokonać.

Warto pamiętać, że konsultacja, jak każde badanie lekarskie, jest spotkaniem lekarza z pacjentem. Podczas wywiadu mogą pojawić się osobiste pytania, dotyczące chorób przebytych, obecnych, przyjmowanych leków czy oczekiwań względem zabiegu. Zawsze w trakcie badania można poprosić, by dana część wizyty odbyła się tylko z lekarzem. Głównym celem wizyty jest ustalenie optymalnego planu leczenia w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Konsultacja u lekarza – specjalisty z zakresu chirurgii plastycznej przebiega podobnie jak u każdego innego lekarza. Składa się z rozmowy z pacjentem oraz badania lekarskiego. Aby zyskać jak najwięcej podczas konsultacji warto wcześniej przemyśleć, jaki będzie cel Twojej wizyty – czy chcesz poprawić funkcję opadających powiek, które uniemożliwiają Ci widzenie, czy zależy Ci na zabiegu estetycznym, a może na kilku zabiegach.

Jest to czas na podjęcie decyzji, czy poddajemy się jednemu, czy kilku zabiegom. W jaki sposób zostaną wykonanie oraz na jaki efekt możesz liczyć. W toku konsultacji specjalista zada dodatkowe pytania, uszczegółowi i pomoże zdefiniować Twoje oczekiwania – przełoży je na zrozumiały dla obu stron język. Jest to najlepszy moment aby zadać nurtujące Cię pytania, rozwiać wątpliwości czy poprosić o wyjaśnienie niezrozumiałych terminów medycznych. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze spisanie pytań – w trakcie wizyty łatwo o nich zapomnieć.

Podczas konsultacji lekarz – chirurg plastyczny, będzie chciał obejrzeć okolicę której dotyczy wizyta. Dlatego warto ubrać się komfortowo i wygodnie. Jeżeli chcesz dokonać zmian w okolicy twarzy, rozważ zastosowanie delikatnego makijażu albo jego całkowity brak – tak by niedoskonałości – zmarszczki, naczynka czy zmiany anatomiczne były widoczne dla lekarza, a ich obraz nie był zamazany.

Kolejnym istotnym punktem jest przekazanie informacji na temat aktualnego stanu zdrowia – jakie leki czy suplementy przyjmujesz na stałe, czy chorujesz na choroby przewlekłe lub poddawałaś/poddawałeś się ostatnio jakimś zabiegom estetycznym lub chirurgicznym. Jest to integralna część planowania leczenia oraz przygotowania do zabiegu.

Na każdą wizytę warto przyjść pozytywnie nastawionym – rolą lekarza jest bycie przewodnikiem, który zada odpowiednie pytania, doprecyzuje cel, oraz poprowadzi przez cały proces leczenia.

Znieczulenie miejscowe (lokalne) jest wykorzystywane w przypadku małych zabiegów chirurgicznych. W czasie takiej operacji zachowujesz pełną świadomość, lecz nie czujesz bólu, poza pierwszym ukłuciem igły ze środkiem znieczulającym.

Jest to możliwe dzięki miejscowemu zastosowaniu środków blokujących odczuwanie bólu. Stosujemy je w przypadku operacji niewielkiej okolicy np. powiek, ucha, lub podczas operacji kiedy zależy nam na kontakcie z pacjentem. Część zabiegów lipoaspiracji (pobrania, bądź “odsysania” tłuszczu) również jest wykonywana w takim znieczuleniu, gdyż płyn podawany do tkanek w trakcie zabiegu zawiera środki lokalnie znieczulające.

Znieczulenie ogólne, oprócz zniesienia bólu – analgezji, znosi także świadomość na czas zabiegu. Pacjent “przesypia” operację. Stosowane jest przy większych, dłużej trwających operacjach. Przykładem takich operacji są: korekcja piersi ze wszczepieniem implantów, chirurgiczna rekonstrukcja piersi z użyciem płata z brzucha, operacje nosa. Jest to bezpieczny sposób na wykonanie dłuższych lub bardziej skomplikowanych zabiegów w pełnym komforcie dla pacjenta.

Każdy zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko personelu ale przede wszystkim pacjenta. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego przed każdym zabiegiem operacyjnym zalecamy wykonać stosowne badania, pozwalające ocenić stan Twojego zdrowia. W zależności od zabiegu pakiet niezbędnych badań może się różnić.

W Timeless możesz wykonać większość niezbędnych badań z krwi oraz EKG. Czasem konieczne jest wykonanie dodatkowych badań np. zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej czy tomografii głowy, które należy wykonać we własnym zakresie. Na wszystkie niezbędne badania otrzymasz skierowanie od swojego specjalisty oraz wskażemy Ci punkty, w których możesz je wykonać.

W Timeless do każdego pacjenta podchodzimy w indywidualnie, dlatego nie stworzyliśmy uniwersalnego cennika zabiegów. Koszt zależy nie tylko od typu operacji, ale również sposobu jej wykonania, użytych technik, zastosowania przeszczepów czy implantów – wszystkie te parametry można właściwie dobrać, dopiero podczas konsultacji. Dokładne badanie oraz wyczerpująca rozmowa z Tobą pozwolą zaplanować zabieg tak by przyniósł maksymalną korzyść i spodziewany efekt.

Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów w chirurgii plastycznej, onkologicznej i ogólnej, zapewnia spersonalizowaną formę zabiegu dla każdego pacjenta i jego problemu. Wiedza i doświadczenie zespołu Timeless przekładają się na szeroki zakres zabiegów jakie proponujemy – podejmujemy się złożonych i skomplikowanych zabiegów rekonstrukcyjnych i mikrochirurgicznych. Nie reklamujemy naszych usług niskimi cenami, które po konsultacji mogą okazać się kilkukrotnie wyższe – dla każdego tworzymy optymalny schemat leczenia, dostosowany do Twoich preferencji i możliwości.

Tak, wykonanie niektórych zabiegów wiąże się z czasową niezdolnością do pracy. Na czas zabiegu oraz okres rekonwalescencji wystawiane jest zwolnienie lekarskie na życzenie pacjenta (ZUS-ZLA).