Zabiegi estetyczne wykonywane w okolicy brzucha cieszą się popularnością, gdyż po dużym spadku masy przywracają normalny wygląd naszej skórze. Po ciąży lub znacznej utracie wagi skóra może utracić jędrność a tkanka podskórna przybrać niezadowalającą formę. Rozwiązaniem tego problemu mogą być różne zabiegi – liposukcja i abdominoplastyka. Oba są bardzo popularne, jak wykazują oficjalne światowe dane rocznie wykonuje się ponad ponad 2 miliony zabiegów plastyki brzucha i liposukcji. Cena liposukcji okolicy brzucha to od 6 000 do 12 000 zł, natomiast abdominoplastyki – 13 000 – 20 000 zł. Aktualny cennik zabiegów znajduje się na stronie cennik.
Który z nich będzie dla nas lepszy i jakie są między nimi różnice?
Czym jest liposukcja?
Wahając się między dwoma metodami trzeba zdać sobie sprawę, że każda z nich daje nieco inne efekty. Dlatego też, który z danych zabiegów lepiej sprawdzi się w indywidualnym przypadku musi zdecydować lekarz w czasie konsultacji. Nie bez znaczenia jest tutaj bowiem wiek oraz stan skóry pacjenta.
Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Polega ona na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej bez poważniejszej interwencji chirurgicznej i jest często stosowana w celu pozbycia się tłuszczu z okolic brzucha. Dużą popularnością cieszy się również liposukcja ud i podbródka.
Jednak małoinwazyjne techniki liposukcji najlepiej sprawdzą się u tych osób, które przez zabieg chcą głównie wymodelować ciało i nie muszą usuwać z brzucha znacznych ilości skóry. Stąd zabieg liposukcji daje efekty w sytuacjach, gdy nadmiar skóry nie jest bardzo zauważalny, a ona sama pozbawiona jest blizn i rozstępów. Zabieg ten na ogół sprawdza się u młodszych pacjentów, których skóra szybciej się regeneruje i jest elastyczna.
Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na usunięcie miejscowo zlokalizowanych naddatków tłuszczu. Jeżeli jednak pacjent boryka się jedynie z problemem nadmiaru skóry po ciąży lub odchudzaniu, lepiej jest wykonać klasyczną abdominoplastykę.
Czym jest abdominoplastyka?
Abdominoplastyka jest poważniejszym zabiegiem chirurgicznym niż liposukcja. Nie pozostawia wyboru co do znieczulenia, a po wykonywanych cięciach trzeba skupić się na pielęgnacji blizn. Zabieg ten polega na wycięciu pewnych ilości skóry oraz tkanki tłuszczowej i odpowiednim ukształtowaniu powłok brzucha. Wykonuje się go przy znacznej wiotkości tkanek brzucha, kiedy nie ma szans na napięcie skóry laserem. Plastyka brzucha przywraca też jędrność i napięcie obwisłego brzucha, a także spłaszcza go. Abdominoplastyka jest zalecana szczególnie dla osób, których skóra nie zregenerowała się po szybkiej utracie masy ciała lub po ciąży.
Lipoabdominoplastyka – doskonały efekt dwóch zabiegów
Ułatwieniem wyboru pomiędzy abdominoplastyką a liposukcją może być zastosowanie obu tych technik, umożliwiające połączenie ich zalet. Zabieg plastyki brzucha w połączeniu z odsysaniem tłuszczu z brzucha w postaci liposukcji nazywamy lipoabdominoplastyką. Wykonanie tych dwóch zabiegów jednocześnie jest możliwe, a niekiedy nawet wskazane. Po pierwsze, połączenie ich jest mniej obciążające dla organizmu niż dwa osobne zabiegi. Po drugie efekty liposukcji ultradźwiękowej w połączeniu z abdominoplastyką są znacznie bardziej spektakularne, bo jednocześnie ujędrniamy i modelujemy sylwetkę.
Połączenie liposukcji z plastyką brzucha pozwoli nadać ciału odpowiednie napięcie, gdy usuwana jest znaczna ilość tkanki tłuszczowej. Wykonana wówczas, jednoczesna korekcja powłok brzusznych ma za zadanie zapobiec ich obwisaniu, które jest naturalną konsekwencją szybkiej utraty masy ciała.
Lipoabdominoplastyka przywróci płaski brzuch, pozbywając się jednocześnie obwisłej i zwiotczałej skóry, a także zlikwiduje rozstępy, które często pojawiają się po porodzie. Dzięki efektywnemu połączeniu tych dwóch zabiegów, możliwe jest również usunięcie nadmiaru tłuszczu na biodrach.
- ul. Gen. Abrahama 18/322
03-982 Warszawa - pon-pt: 9:00-19:00
- tel. (+48) 508 713 484
- klinika@timeless.com.pl
- Janusz Jaworowski Umów wizytę
Specjalista chirurgii plastycznej, ogólnej i onkologicznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym.