Zaokrąglone, kształtne pośladki są jednym z wyznaczników atrakcyjnej sylwetki. Niestety dla wielu osób, bez względu na włożony wysiłek fizyczny wypracowanie pożądanych kształtów jest nieosiągalne. Wygląd pośladków w dużej mierze dziedziczymy po przodkach. Czas również nie jest naszym sojusznikiem – z biegiem lat tkanki miękkie pośladków wiotczeją nadając im niepożądany wygląd.
Osobom pragnącym uzyskać bliski ideałowi kształt pośladków z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Zabieg modelowania pośladków implantami silikonowymi jest rozwiązaniem, które nie tylko podnosi atrakcyjność fizyczną, ale także może pozwolić odzyskać pewności siebie.
Powiększanie pośladków implantami
Zabieg modelowania pośladków implantami silikonowymi cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Nowoczesne techniki i procedury czynią go mniej czasochłonnym, a jednocześnie bardziej precyzyjnym i bezpiecznym. Przed zabiegiem chirurg ustala wspólnie z pacjentem oczekiwane efekty. Następnie uwzględniając charakterystykę pacjenta, jego budowę oraz kształt pośladków określa typ i zakres operacji. Zabieg polega na wszczepieniu implantów w okolicę pośladkową, które nadają im pożądany kształt.
Doświadczenie chirurga podczas planowania tego zabiegu jest bardzo ważne, ponieważ funkcja pośladków nie ogranicza się jedynie do wyglądu. Ta skomplikowana struktura odpowiadająca przede wszystkim za utrzymywanie prawidłowej sylwetki ciała oraz poruszanie się.
Po jakim czasie po zabiegu wszczepienia implantów pośladków można usiąść?
Po zabiegu pacjenci powinni spędzać jak najwięcej czasu w pozycji tzw. „na brzuchu”. Obowiązuje całkowity zakaz obciążania okolicy pośladkowej przez 2/3 tygodni, tj. całkowity zakaz siadania. Należy również powstrzymać się od ćwiczeń fizycznych przez co najmniej 8 tygodni. Pozwala to na zmniejszenie ryzyka powikłań oraz na lepsze gojenie się rany pooperacyjnej. W działaniach pozabiegowych istotna jest przede wszystkim dyscyplina ze strony pacjenta – od tego zależą końcowe efekty operacji.
- Zabieg modelowania pośladków implantami silikonowymi
- Orientacyjny czas trwania zabiegu 3-4h
- Rodzaj znieczulenia ogólne lub dokanałowe
- Pobyt w klinice 1 doba
- Badania przed zabiegiem
- grupa krwi (zaświadczenie z laboratorium)
- morfologia, OB
- elektrolity w surowicy krwi: Na, K, Mg, Cl
- INR, APTT, wskaźnik PT
- poziom glukozy (na czczo)
- EKG z opisem
- oznaczenie antygenu HBs lub szczepienie p / WZW B lub oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw WZW B w przypadku szczepienia w przeszłości – powyżej 5 lat
- oznaczenie poziomu przeciwciał anty-HCV
- inne badania w przypadku istnienia chorób towarzyszących
Sprawdź także: Implanty piersi