BTL 5818 SLM
Rehabilitacja to proces, dzięki któremu możliwe jest skuteczne dojście do sprawności. Jej istotną częścią jest fizjoterapia.
Zabiegi chirurgiczne, zwłaszcza jeśli są wykonywane w narkozie, wiążą się z ryzykiem wystąpienia wielu powikłań pooperacyjnych, co powoduje często długotrwałe unieruchomienie chorego oraz poddanie go działaniu środków znieczulających i leków. Do nadszarpniętej kondycji pacjenta, dochodzi jeszcze ból pooperacyjny i osłabienie organizmu występującym wcześniej schorzeniem. Czynniki te powiązane ze sobą mogą sprzyjać wielu infekcjom, zaburzeniom układu krążenia, stwarzać możliwość rozwoju powikłań zakrzepowych czy oddechowych oraz zaburzać czynności fizjologiczne.
Wypróbuj fizjoterapię za pomocą BTL-5818 SLM
Właściwie przeprowadzona fizjoterapia pooperacyjna jest sposobem na skrócenie okresu pobytu w szpitalu, obniżenia ryzyka powikłań oraz szybszy powrót do codziennego życia w pełnej sprawności. Ponadto fizjoterapia przynosi ulgę w wielu schorzeniach. Pomaga wrócić do formy, uśmierza ból i wpływa na regenerację tkanek. W klinice Timeless za pomocą urządzenia BTL-5818SLM przeprowadza się fizjoterapię w postaci aż czterech różnych zabiegów. Ponadto do pacjenta zostaje przypisany indywidualny program terapeutyczny.
Dlaczego warto poddać się fizjoterapii za pomocą BTL-5818SLM w Klinice Timeless?
Warszawska klinika Timeless od wielu lat zajmuje się fizjoterapią pooperacyjną i oferuje szereg skutecznych zabiegów w jej zakresie. Pracują u nas wybitni fizjoterapeuci. Nasz zespół regularnie uczestniczy w szkoleniach, sympozjach i konferencjach. Mamy bardzo bogate doświadczenie w przeprowadzaniu rehabilitacji po różnego rodzaju operacjach oraz dysponujemy profesjonalnym sprzętem do fizjoterapii. Skontaktuj się z nami jak najszybciej i zgłoś się na konsultacje do naszych lekarzy.
Zapraszamy do odwiedzin naszej placówki, by skutecznie powrócić do formy!
Czym jest BTL-5818SLM?
BTL-5818 SLM to urządzenie do fizjoterapii oraz terapii skojarzonej. Pozwala na wykonywanie na poszczególnych kanałach zabiegów, takich jak:
- elektroterapia,
- ultradźwięki,
- laseroterapia,
- magnetoterapia.
Urządzenie dysponuje nowoczesną terapią z udowodnionymi efektami redukującymi ból, kontrolą przeciwzapalną i przyspieszonym okresem leczenia.Posiada możliwość stworzenia indywidualnie dobranych programów terapeutycznych dla rehabilitacji, ortopedii, medycyny sportowej, stomatologii, ginekologii, laryngologii, dermatologii, neurologii, pediatrii i wellness.
Dla kogo laseroterapia niskoenergetyczna?
Laseroterapia w fizjoterapii polega na stymulacji procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Laser o małej mocy, który powoduje niewielki wzrost temperatury jest bezpieczną metodą światłoterapii, oddziałującą jedynie na zmiany chorobowe bez wpływu na zdrowe tkanki. Laseroterapia jest także formą leczenia wspomagającego, stosowaną w fizykoterapii, pediatrii, stomatologii, dermatologii, ogólnej praktyce medycznej,medycynie sportowej i wielu innych zabiegach. Niskoenergetyczny laser w fizjoterapii działa w zakresie światła podczerwonego i czerwonego. Wskazaniami do zastosowanie terapii za pomocą lasera niskoenergetycznego są:
- stany zapalne tkanek miękkich i stawów,
- trudno gojące się rany, uszkodzenia skóry i odleżyny,
- nerwobóle i mięśniobóle,
- stany po urazach narządu ruchu,
- zaburzenia w układzie żylno-chłonnym, obrzęki,
- przeciążenia, uszkodzenia mięśni, ścięgien i więzadeł,
- łuszczyca, trądzik, blizny,
- porażenia nerwów.
Efekt terapeutyczny lasera niskoenergetycznego uzyskuje się poprzez działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, wzrost mikrokrążenia, działanie angiogenetycznie, wzrost limfocytów, zwiększenie fagocytozy, regeneracje nerwów, zrost kostny.
Na co stosuje się elektroterapię?
Elektroterapia to inaczej leczenie prądami stałymi lub zmiennymi o różnej częstotliwości. Podczas zabiegu na poszczególne miejsca na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszczany jest prąd. Zapewne nie wszycy wiedza, że prąd ma działanie przeciwbólowe i zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie, przyspiesza procesy regeneracji tkanek oraz sprawia, że obrzęki lepiej się wchłaniają. Pobudza też głębiej położone warstwy tkanek i mięśni, poprawiając ich ukrwienie i odżywienie, prowadząc tym samym do ich szybszej regeneracji. Stymulowana prądem tkanka staje się lepiej ukrwiona, co przyspiesza wchłanianie się obrzęków i wysięków. Wyróżnia się kilka rodzajów elektroterapii. Są to:
- jonoforeza,
- galwanizacja,
- elektrostymulacja,
- prądy TENS,
- prądy diadynamiczne.
Wskazaniami do stosowania elektroterapii mogą być:
- stany przewlekłego lub ostrego bólu kręgosłupa,
- nerwobóle,
- dystrofie mięśniowe,
- stany po urazach narządów ruchu,
- rwa kulszowa,
- bóle głowy.
Czym jest magnetoterapia?
Magnetoterapia jest to zabieg fizjoterapeutyczny wykorzystywany w leczeniu różnego rodzaju chorób. Dzięki oddziaływaniu na komórki polem magnetycznym, przyspieszony zostaje proces gojenia się tkanek. Zmniejsza również się ból i obrzęki oraz wygasają procesy zapalne. Dzieje się tak ponieważ pole magnetyczne ma zdolność przenikania ludzkiego ciała i dociera ono do każdej komórki organizmu, powodując, że w ich wnętrza z łatwością wnikają substancje odżywcze oraz tlen. Wytworzone w ten sposób pole magnetyczne przyspiesza rozwój tkanki łącznej, a także zwiększa przyswajanie tlenu. Ponadto magnetoterapia poprawia ukrwienie, wzmacnia układ odpornościowy, przyspiesza leczenie złamań, poprawia regenerację tkanek miękkich i tkanki nerwowej oraz redukuje napięcie mięśniowe. Wskazaniami do wykonania zabiegów za pomocą pola magnetycznego są:
- trudno gojące się rany i oparzenia
- zaburzenia krążenia obwodowego,
- zapalenie nerwów,
- zaburzenia procesów przemiany materii,
- zapalenie oskrzeli i zatok obocznych nosa,
- zapalenie stawów i tkanek okołostawowych,
- stany pourazowe.
Kiedy warto zastosować terapię ultradźwiękami?
Terapia ultradźwiękami to bezbolesny zabieg, który sprawdza się w leczeniu i łagodzeniu wielu dolegliwości. Ultradźwięki są falami dźwiękowymi o wysokiej częstotliwości drgań, niesłyszalnymi dla ludzkiego ucha. Przechodzą one między cząsteczkami, tworząc falę mechaniczną, która oddziałuje na tkanki. W taki sposób powstaje efekt cieplny, który stymuluje dyfuzję w komórkach i przestrzeniach międzykomórkowych. Widoczne efekty oddziaływania fal ultradźwiękowych to rozszerzenie naczyń krwionośnych, odprężenie mięśni i ścięgien, zatrzymanie procesów zapalnych, usprawnienie gojenia, a także działanie przeciwbólowe. Ultradźwięki sprawdzają się w przypadku:
- wzmożenia przepuszczalności błon komórkowych,
- zmian w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie,
- usprawnienia oddychania tkankowego,
- pobudzenia przemiany materii komórek.
Wszystkie te zjawiska prowadzą do następujących skutków terapeutycznych:
- działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne,
- przyspieszenie przepływu limfy w naczyniach i zwiększenie procesów wchłaniania,
- wytworzenie w tkankach ciepła i stanu przekrwienia czynnego,
- zmniejszenie napięcia mięśni,
- hamowanie układu współczulnego,
- zwiększenie rozciągliwości tkanki łącznej w bliznach, przykurczach, zwłókniałych mięśniach i torebkach stawowych,
- przyspieszenie gojenia się ran.
Czym jest terapia falą uderzeniową?
Leczenie falą uderzeniową to bardzo efektywna metoda stosowana w rehabilitacji. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów leczenia przeciwbólowego w schorzeniach narządu ruchu. Fala uderzeniowa jest to fala akustyczna o specyficznych właściwościach – wysokim, skokowym ciśnieniu powstającym w bardzo krótkim czasie. Wskazaniami do leczenia falą uderzeniową są między innymi:
- bóle kręgosłupa szyjnego,
- dolegliwości bólowe stawu barkowego, w tym wapniejące zmiany ścięgien,
- zmiany zwyrodnieniowe drobnych stawów rąk,
- trudno gojące się złamania,
- ostroga piętowa,
- dolegliwości bólowe stawu łokciowego: łokieć golfisty i łokieć tenisisty,
- ból ścięgna Achillesa,
- zapalenie ścięgna rzepki – kolano skoczka.
- ul. Gen. Abrahama 18/322
03-982 Warszawa - pon-pt: 9:00-19:00
- tel. (+48) 508 713 484
- klinika@timeless.com.pl