Przeszczep włosów jest dziś zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym niż jeszcze kilkanaście lat temu. Można go wykonać w trybie chirurgii jednego dnia, czyli bez pobytu w szpitalu. Profesjonalnie przeprowadzony daje świetne rezultaty i bardzo niewielkie ryzyko powikłań. Co trzeba wiedzieć przed przeszczepem włosów? Zbieramy najważniejsze informacje na temat przygotowania do transplantacji.
Przeszczep włosów – zadanie dla specjalisty
Podstawową kwestią, o którą należy zadbać, decydując się na przeszczep włosów, jest wybór wykwalifikowanego specjalisty. Kiedy w grę wchodzi ingerencja w ciało, nie cena zabiegu, a gwarancja jego bezpieczeństwa powinna być decydującym czynnikiem. To istotne ze względu na przesycenie rynku usług medycznych ofertami pseudoprofesjonalistów. Konsekwencje dokonania niewłaściwego wyboru mogą pokutować przez całe życie, dlatego warto obdarzać zaufaniem tylko te placówki, w których opiekę nad pacjentem sprawuje kadra lekarska.
Klinika Timeless została stworzona dla pacjentów poszukujących prawdziwych ekspertów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Lekarze z naszego zespołu mają na koncie imponujące sukcesy, dzięki którym klinika może poszczycić się nieposzlakowaną opinią. Chcesz na własnej skórze przekonać się, jak wielkie możliwości ma współczesna medycyna? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Jak przygotować się do przeszczepu włosów, czyli co wiedzieć przed zabiegiem?
Przystąpienie do zabiegu przeszczepiania włosów powinno być poprzedzone mało obciążającym, lecz niezwykle istotnym przygotowaniem. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że aby zaplanować transplantację, lekarz musi przeprowadzić dokładną diagnostykę, w ramach której zleca szereg badań laboratoryjnych. Należą do nich m.in. morfologia krwi, oznaczenie wskaźników układu krzepnięcia, poziomu glukozy we krwi, przeciwciał anty-HCV i antygenu HBs, analiza moczu.
Żaden zabieg chirurgiczny nie może zostać przeprowadzony bez postawienia diagnozy i dokonania oceny ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Ustalenie rozpoznania jest podstawą wyboru metody przeszczepu włosów, a współczesna chirurgia plastyczna daje w tym zakresie szeroki wachlarz możliwości.
Jeśli chodzi o przygotowanie do przeszczepienia włosów, istotne są również wskazówki co do postępowania tuż przed zaplanowanym zabiegiem. Udziela ich lekarz prowadzący, biorąc pod uwagę indywidualną sytuację zdrowotną pacjenta. Ogólne zalecenia mówią, by na 10 dni przed transplantacją zaprzestać zażywania suplementów witaminowych (zwłaszcza z witaminami E i B), aspiryny czy innych leków o podobnym działaniu (rozrzedzających krew). W przeddzień przeszczepu włosów nie należy już palić papierosów, pić alkoholu ani takich napojów jak kawa i mocna herbata. W dniu zabiegu wymagane jest dokładne umycie włosów, ale bez stosowania jakichkolwiek kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji.
Zabieg przeszczepienia włosów – jakich efektów się spodziewać?
Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który daje imponującą zmianę wyglądu. Nie przychodzi ona jednak natychmiastowo. Ostateczny rezultat przeszczepienia – w postaci mocnych i gęstych włosów – jest do osiągnięcia dopiero po 1–1,5 roku od wykonania zabiegu. Wcześniej trzeba przejść przez kilka etapów, które nie wyglądają obiecująco, łącznie z gubieniem łodyg włosów przez mieszki i przerzedzaniem się już istniejącego owłosienia. Jest to jednak konieczne do tego, by nowe włosy stawały się coraz dłuższe i grubsze, a ostatecznie w pełni pokryły obszar skóry objęty łysieniem.
Do najważniejszych efektów przeszczepu włosów należą: pozbycie się problemu łysienia androgenowego, zmniejszenie wielkości zakoli, zagęszczenie owłosienia w wybranym przez pacjenta obszarze skóry. Niezaprzeczalną zaletą zabiegu jest fakt, że daje on całkowicie naturalne rezultaty. Ma przy tym bardzo niskie ryzyko powikłań.
- ul. Gen. Abrahama 18/322
03-982 Warszawa - pon-pt: 9:00-19:00
- tel. (+48) 508 713 484
- klinika@timeless.com.pl