Redukcja piersi, podniesienie i korekta asymetrii, plastyka brodawek

Redukcja piersi, podniesienie i korekta asymetrii, plastyka brodawek

Redukcja piersi

Obfity biust, który z pozoru może wydawać się prezentem od losu, dla wielu kobiet stanowi poważny problem. Obciążenie kręgosłupa, dyskomfort odczuwany każdego dnia, trudności z poruszaniem. Z upływem lat, ciężkie piersi mogą rozciągnąć skórę, opadać a także przyczynić się do powstania choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Zabieg zmniejszania piersi należy rozważyć po wspólnej decyzji z doświadczonym specjalistą, który pomoże ocenić wpływ wielkości piersi na cały organizm i podjąć właściwą decyzję. W momencie gdy piersi są zbyt duże, proponujemy zabieg ich pomniejszenia i właściwego ustawienia brodawek tak, aby biust był znów atrakcyjny. Dobieramy optymalny zakres technik aby zachować czucie w brodawce oraz uzyskać pożądany rozmiar i kształt piersi.

 • Redukcja piersi
 • Orientacyjny czas trwania zabiegu 3-4h
 • Rodzaj znieczulenia ogólne
 • Pobyt w klinice do następnego dnia

  Podniesienie i korekta asymetrii piersi

  Ciąża i okres karmienia mają niebagatelny wpływ na zmianę kształtu piersi. Najczęściej wiąże się to ze zmniejszeniem ich jędrność, opadnięciem lub inną niepożądaną zmianą kształtu. Aby przywrócić atrakcyjny wygląd piersi proponujemy zabieg podnoszenia piersi, przesunięcia brodawki i modelowania kształtu piersi.

  Zarówno kobiety jak i mężczyźni oceniają estetykę piersi przez pryzmat ich symetrii. W zależności od stopnia asymetrii proponujemy różne rozwiązania – od lipotransferu do chirurgicznej korekcji. Zabieg może polegać na powiększeniu zbyt małej piersi lub zmniejszeniu powiększonej piersi, w zależności od potrzeby pacjentki.

  • Podniesienie i korekta asymetrii piersi
  • Orientacyjny czas trwania zabiegu 3-4h
  • Rodzaj znieczulenia ogólne
  • Pobyt w klinice do następnego dnia

  Plastyka brodawek

  Brodawki stanowią istotny punkt anatomiczny, fizjologiczny i estetyczny kobiecej piersi. W wyniku ciąży, karmienia, urazu czy zabiegów na piersi kształt brodawki może stać się niesatysfakcjonujący. W takiej sytuacji dokonuje się zabiegu korekcji, najczęściej polega on na zmniejszeniu brodawki, korekcji jej pozycji lub czasem tworzona jest na nowo z fragmentu skóry.

  • Plastyka brodawek
  • Orientacyjny czas trwania zabiegu 2-4h
  • Rodzaj znieczulenia miejscowe
  • Pobyt w klinice do następnego dnia

  Wszystkie ceny zabiegów zawierają koszt znieczulenia i niezbędnych wizyt kontrolnych po operacji.

  • Konsultacjaod 200 do 300 zł
  • Plastyczna rekonstrukcja piersi ekspanderem/ekspanderoproteząod 10 000 do 16 000 zł
  • Mikrochirurgiczna rekonstrukcja piersi DIEPod 36 000 do 47 000 zł
  • Symetryzacja (wyrównanie) piersi po rekonstrukcjiod 6 000 zł do 12 000 zł
  • Plastyczna rekonstrukcja piersi TRAMod 23 000 do 27 000 zł
  • Rekonstrukcja kompleksu brodawka – otoczkaod 3 000 do 6 000 zł
  • Plastyczna rekonstrukcja piersi LD wraz z ekspanderem/ekspanderoprotezą/implantem*od 19 000 do 25 000 zł
  • Rekonstrukcja piersi – przeszczep tkanki tłuszczowej**od 11 000 do 15 000 zł

  *cena zawiera koszt implantów lub nowoczesnego ekspandera

  **każdy kolejny etap 20% taniej

  Sprawdź także implanty piersi, a jeśli chcesz przywrócić swoje ciało do wyglądu sprzed ciąży – mommy makeover.

 • Ten rodzaj zabiegów w Timeless wykonuje
 • Dr Janusz Jaworowski

  dr Janusz Jaworowski

  Specjalista chirurgii plastycznej, ogólnej i onkologicznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym.

  Umów wizytę

 • dr n. med. Piotr Pietruski

  Specjalizuje się w chirurgii estetycznej, rekonstrukcyjnej, w tym chirurgii ręki.

  Umów wizytę

 • Zdjęcia przed i po zabiegach:
 • Często zadawane pytania:

Operacja redukcji piersi ma na celu zmniejszenie objętości przerośniętego gruczołu piersiowego przy jednoczesnym pozbyciu się nadmiaru wiotkiej skóry oraz korekcji pozycji piersi. Pozwala to na odmłodzenie piersi, poprawę jej kształtu i napięcia skóry.

Bardzo często zabieg ma również pozytywny wpływ na aspekt funkcjonalny pacjentki poprzez zmniejszenie lub eliminację przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa czy umożliwienie komfortowego uprawiania czynności sportowych.

Kandydatkami do operacyjnego leczenia są kobiety niezadowolone z wyglądu swych dużych piersi bądź odczuwające negatywne następstwa ich posiadania. Zalicza się do nich m.in. nadmierne obciążenie szyi i tułowia prowadzące do przewlekłych zespołów bólowych i postępującej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, nawracające otarcia i wysypki fałdów podpiersiowych czy niemożność prowadzenia aktywnego, sportowego trybu życia.

Przerośnięte piersi (gigantomastia) mogą być cechą rozwojową występującą od wczesnego okresu dojrzewania lub być następstwem wahań hormonalnych np. w przebiegu ciąży czy wzrostu masy ciała. Z czasem, na skutek oddziaływania grawitacji, elastyczna skóra piersi ulega rozciągnięciu prowadząc do ich opadnięcia. Bardzo często z tym stanem związane jest powiększenie rozmiarów i nieestetyczne przemieszczenie kompleksu brodawka-otoczka.

Najlepszym sposobem oceny, czy taki zabieg jest odpowiedni dla pacjentki, jest konsultacja u chirurga plastycznego.

Stosowane w Klinice Timeless techniki operacyjne nie prowadzą do zaburzeń czynności wydzielniczej gruczołów piersiowych dlatego też możliwe jest karmienie piersią podczas.

Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem pozwalającym jedynie na usunięcie tkanki tłuszczowej. Problem przerośniętego gruczołu piersiowego pozostaje nierozwiązany. Podobnie jak kwestia nadmiaru wiotkiej skóry piersi który może nawet zostać pogłębiony.

Liposukcja VASER lipo® wykorzystana jest niekiedy do modelowania kształtu piersi w przypadku nadmiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej piersi o dość małym przeroście. Częściej jednak stanowi zabieg wspomagający operacyjną redukcję.

Jak po każdej ingerencji chirurgicznej dochodzi do powstania blizny. W przypadku redukcji piersi kształt blizny uzależniony jest od zastosowanej techniki operacyjnej. Najczęściej blizna umiejscowiona jest okołootoczkowo oraz pod kompleksem otoczka-brodawka w linii pośrodkowej piersi.

W przypadku redukcji piersi o bardzo dużym przeroście, blizna ma kształt „odwróconej litery T” której dolna część ukryta jest w fałdzie podpiersiowym.
Stosując się do protokołu pielęgnacji blizn pooperacyjnych Naszej Kliniki, po okresie około 6 miesięcy estetyka blizn jest bardzo dobra, co z reguły czyni je niemal niewidocznymi.

Operacyjna redukcja piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnych i trwa około 3-4 godziny. Po operacji pacjentka z reguły pozostaje w Klinice przez 1 do 2 dni pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. Konieczne jest noszenie specjalnego stanika modelującego operowane piersi przez okres minimum 6 tygodni. Finalny kształt piersi uzyskuje się po około 12 tygodniach.

Ból występujący po zabiegu utrzymuje się przez kilka dni podczas których stosować należy zalecone leki przeciwbólowe. Odwiedziny u pacjentki możliwe są po ustaleniu z lekarzem operatorem. Po uruchomieniu przez zespół rehabilitacyjny, zbadaniu oraz wyedukowaniu przez lekarza specjalistę, pacjentka wypisywana jest do domu.

Powrót do pracy, w zależności od jej charakteru, następuje zazwyczaj po upływie 7-14 dniach. W przypadku ciężkiej pracy fizycznej zalecany okres wynosi 6 tygodni.Powrót do aktywności fizycznej, w tym sportowej typu cardio o niewielkim nasileniu, możliwy jest po 7-14 dniach. Powrót do aktywności sportowej o dużej intensywności (np. bieganie, pływanie) i obciążeniach wskazany jest po okresie 6 tygodni.

Powrót do pełnej aktywności fizycznej, w tym sportowej, wskazany jest po upływie 6 tygodni. Wynika to z konieczności stosowania przez ten okres gorsetu modelującego sylwetkę oraz chęci minimalizacji napięcia powłok brzusznych. We wczesnym okresie pooperacyjnym obowiązuje zakaz dźwigania ciężkich przedmiotów przez okres minimum 3 tygodni. Dlatego też, ważna jest organizacja odpowiednich warunków domowych i wsparcia pacjentowi w okresie rekonwalescencji. Dotyczy to szczególnie matek z małymi dziećmi.

Rezultaty operacyjnej redukcji piersi są zazwyczaj wieloletnie, niekiedy mają nawet charakter stały.

Czynniki oddziaływające na ten aspekt to m.in. wiek pacjentki, jakość skóry i pooperacyjny rozmiar piersi a także kolejne ciąże i wahania wagi.