Jak mogę przygotować się do konsultacji?
 

Jak mogę przygotować się do konsultacji?

Konsultacja u lekarza – specjalisty z zakresu chirurgii plastycznej przebiega podobnie jak u każdego innego lekarza. Składa się z rozmowy z pacjentem oraz badania lekarskiego. Aby zyskać jak najwięcej podczas konsultacji warto wcześniej przemyśleć, jaki będzie cel Twojej wizyty – czy chcesz poprawić funkcję opadających powiek, które uniemożliwiają Ci widzenie, czy zależy Ci na zabiegu estetycznym, a może na kilku zabiegach.

Jest to czas na podjęcie decyzji, czy poddajemy się jednemu, czy kilku zabiegom. W jaki sposób zostaną wykonanie oraz na jaki efekt możesz liczyć. W toku konsultacji specjalista zada dodatkowe pytania, uszczegółowi i pomoże zdefiniować Twoje oczekiwania – przełoży je na zrozumiały dla obu stron język. Jest to najlepszy moment aby zadać nurtujące Cię pytania, rozwiać wątpliwości czy poprosić o wyjaśnienie niezrozumiałych terminów medycznych. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze spisanie pytań – w trakcie wizyty łatwo o nich zapomnieć.

Podczas konsultacji lekarz – chirurg plastyczny, będzie chciał obejrzeć okolicę której dotyczy wizyta. Dlatego warto ubrać się komfortowo i wygodnie. Jeżeli chcesz dokonać zmian w okolicy twarzy, rozważ zastosowanie delikatnego makijażu albo jego całkowity brak – tak by niedoskonałości – zmarszczki, naczynka czy zmiany anatomiczne były widoczne dla lekarza, a ich obraz nie był zamazany.

Kolejnym istotnym punktem jest przekazanie informacji na temat aktualnego stanu zdrowia – jakie leki czy suplementy przyjmujesz na stałe, czy chorujesz na choroby przewlekłe lub poddawałaś/poddawałeś się ostatnio jakimś zabiegom estetycznym lub chirurgicznym. Jest to integralna część planowania leczenia oraz przygotowania do zabiegu.

Na każdą wizytę warto przyjść pozytywnie nastawionym – rolą lekarza jest bycie przewodnikiem, który zada odpowiednie pytania, doprecyzuje cel, oraz poprowadzi przez cały proces leczenia.