Implant penisa, zabieg implantacji hyrdaulicznego implantu prącia.

Ważne informacje:
 • Wskazania do zabiegu wszczepiania implantu ciał jamistych:
 • Bezskuteczne próby terapii zachowawczej – leki doustne, leki docewkowe, inniekcje do ciał jamistych
 • Brak akceptacji leczenia metodami zachowawczymi przez pacjenta
 • Przewlekłe choroby takie jak - cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie
 • Impotencja na skutek lecznia onkologicznego raka prostaty i innych nowotworów
 • Impotencja psychogenna
Celem implantacji implantu prącia jest przywrócenie aktywności seksualnej i poprawa jakości życia. Współczesny implant penisa oferuje możliwość uzyskania doskonałej erekcji, a także zachowania naturalnego wyglądu prącia w stanie zwiotczenia, zapewniając bardzo wysoką satysfakcję zarówno pacjentów, jak i ich partnerek.
 • Implant prącia
 • Orientacyjny czas trwania zabiegu 1,5-2h
 • Rodzaj znieczulenia ogólne
 • Pobyt w klinice do następnego dnia
 • Badania przed zabiegiem
 • grupa krwi ( zaświadczenie z laboratorium )
 • elektrolity w surowicy krwi: Na, K, Mg, Cl
 • INR, APTT
 • poziom glukozy ( na czczo )
 • EKG z opisem
 • oznaczenie antygenu HBs lub szczepienie p / WZW B lub oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw WZW B w przypadku szczepienia w przeszłości – powyżej 5 lat
 • inne badania w przypadku istnienia chorób towarzyszących
Chcesz dowiedzieć się więcej? Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
 • Często zadawane pytania:

Podstawową przyczyną, z powodu której rozważa się umieszczenie implantu prącia są długotrwałe i oporne na inne leczenie zaburzenia erekcji. Leczenie zaburzeń wzwodu rozpoczynamy od wyeliminowania czynników psychologicznych oraz przyczyn ze strony innych organów, które mogą być istotą zaburzeń – np. cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca. W przypadku zaburzeń erekcji można zastosować tzw. „wirylizator” czyli zewnętrzną podciśnieniowa pompkę pozwalająca wspomóc napełnianie krwią prącia.

Utrzymujące się objawy i brak efektu takiego leczenia zaowocowały opracowaniem implantu prącia, który zastępuje nieprawidłowo funkcjonujące ciała jamiste prącia. Wyróżniamy implanty pompowane i niepompowane. Wszczepienie implantu prącia jest najskuteczniejszą formą leczenia zaburzeń erekcji.

Podstawową korzyścią, która powstaje jest odzyskanie pożądanego wzwodu. Przekłada się to na satysfakcjonujące życie seksualne i poprawę wszystkich konsekwencji posiadania przykrych problemów z erekcją. Mężczyzna odzyskuje pewność siebie i panowanie nad sytuacją. Implanty pompowane zapewniają najlepszy wzwód i przede wszystkim kontrolę nad erekcją.

Wystarczy naciśniecie pompki umieszczonej w worku mosznowym, aby uzyskać wzwód, którego czas trwania jest również kontrolowany. Pozwala to na powrót do normalnego współżycia i czerpania przyjemności bez martwienia się o utratę sztywności prącia.

Implantacja protez ciał jamistych prącia wiąże się z koniecznością zastąpienia tych struktur sztucznym materiałem. Do standardowych powikłań po umieszczeniu implantu należą pojawienie się krwiaka, ból prącia i przyległych okolic, zakażenie i bardzo rzadko zaburzenia czucia w okolicy prącia. Ponadto zagrożeniem jest niesatysfakcjonujący efekt zabiegu, szczególnie gdy wybierze się implant niepompowany lub dwuelementowy.

Możliwe jest również odczuwanie dyskomfortu w prąciu, ze względu na obecność implantu. Umieszczenie implantu prącia wiąże się z nieodwracalnym uszkodzeniem ciał jamistych, choć należy pamiętać, że były one dysfunkcyjne.

Jednym z najważniejszych elementów przygotowania do zabiegów dotyczących okolicy męskich narządów płciowych jest motywacja do poddania się operacji. Podczas konsultacji zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości, które pojawiły się na etapie przygotowania do wizyty.

W zależności od zabiegu, któremu chcesz się poddać musisz określić cel i pożądany efekt. Przekazanie tych informacji specjaliście pozwoli lepiej zaplanować leczenie i wypracować najlepsze rozwiązanie. Bądź otwarty – podziel się ze specjalistą swoimi obserwacjami lub dotychczasowymi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemu. Te cenne informacje pozwolą na zaproponowanie optymalnej operacji.

W przypadku zaburzeń erekcji istotne jest wyeliminowanie czynników, które mogą być przyczyną problemu – rozpoczęcie lub modyfikacja leczenia cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń o charakterze psychologicznym, rzucenie palenia itp. Ponadto, poprawa wyżej wymienionych kwestii będzie również elementem przygotowań do zabiegu.
Na wizytę, a szczególnie zabieg (wszczepieniu implantu prącia czy powiększenie penisa własnym tłuszczem) ubierz luźne, wygodne spodnie oraz bieliznę. Konsultacja jest czasem podczas, którego chirurg poświęca uwagę Twojemu problemowi, uporządkuje dotychczasowe leczenie i na podstawie Twoich oczekiwań zaproponuje najwłaściwsze rozwiązanie.

Implant prącia jest do zaawansowane urządzenie, którego parametry należy indywidualnie dostosować do warunków anatomicznych oraz oczekiwań pacjenta. Każdy z nas jest inny, dlatego w Timeless nie ma jednego schematu operacji, a celem każdego zabiegu jest osiągnięcie maksymalnego efektu. W zależności od aktualnego problemu i pożądanego stanu, dr. Janusz Jaworowski doświadczony specjalista w zastosowaniu hydraulicznego implantu prącia, zaproponuje podczas konsultacji odpowiedni implant oraz dostosuje zakres operacji do typu implantu i Twojej anatomii.

Na rynku dostępne są różne typy implantów, o zróżnicowanym stopniu złożoności i funkcji. Wybór określonego typu wpływa na zakres operacji oraz jej koszt. Dopiero po konsultacji można precyzyjnie ustalić cenę zabiegu – dlatego w Timeless nie zachęcamy niską ceną, zawsze przygotowujemy indywidualną wycenę z uwzględnieniem wszystkich wymienionych wyżej czynników.